Susie Wolffová opouští motorsport, potvrdil Williams

Susie Wolffová opouští motorsport, potvrdil Williams

Po čtyřech úspěšných letech ve stáji Williams se Susie Wolffová loučí. Nejen s týmem, ale také s celým světem motorsportu, kterému dává pravděpodobně definitivní sbohem.

V dubnu 2012 byla oficiálně představena jako vývojová jezdkyně Williamsu a s týmem úzce spolupracovala. V roce 2015 byla povýšena na testovací pilotku. Přiložila ruku k dílu při vzniku vozů FW35, FW36 a FW37. Williamsu pomáhala především na simulátoru a také během několika testovacích jízd.

Vše vyvrcholilo v účast ve dvou pátečních trénincích v roce 2014. Nejprve ve Velké Británii, později v Německu. Po ohromně dlouhé době se stala další ženou, která se zúčastnila závodního víkendu Formule 1.

„Ráda bych poděkovala týmu Williams za příležitost, kterou mi v několika posledních letech dal,“ uvedla Susie Wolffová. „Pomohli mi dosáhnout mého snu – řídit vůz Formule 1. Chci poděkovat všem, kteří byli součástí mé cesty v týmu Williams. Nyní se tato kapitola uzavírá a já se těším na nové výzvy, které mě v budoucnu čekají.“

K odchodu populární jezdkyně se vyjádřila také Claire Williams, zastupující šéfka stáje. „Bylo mi potěšením se Susie pracovat a vidět, jak se v průběhu několika let rozvíjí. Její zpětná vazba a znalosti vozu pro nás byli velmi důležité a bude pro nás opravdu těžké, vidět ji odejít. Děkujeme za všechno její úsilí a přejeme do budoucna jen to nejlepší.“

Sdílejte na:
Zavřít