Stroll bude příští rok na startovním roštu F1, prozradil jeho otec

Stroll bude příští rok na startovním roštu F1, prozradil jeho otec

Otec závodníka Lance Strolla potvrdil novinářům, že v sezoně 2017 bude jeho syn stát na startovním roštu Formule 1. Zatím nepotvrdil, s jakým týmem bude mladík spolupracovat, nejpravděpodobnější je angažmá u Williamsu.

Stroll v letošním roce působil v šampionátu evropské Formule 3 a zisk mistrovského titulu si zajistil už během předposledního závodního víkendu. Ani to jej ale nezastavilo a během posledních závodů sezony na německém Hockenheimu vyhrál všechny tři.

Vývojový pilot Williamsu je hlavním kandidátem na zisk závodní sedačky Felipeho Massy, který už před časem oznámil definitivní konec ve Formuli 1. Spekulace o angažování teď ještě více rozdmýchal otec Lawrence, který kanadským novinářům prozradil, že jeho syn se v příštím roce objeví na startovním roštu.

„Lance bude v příštím roce ve Formuli 1, můžete citovat má slova,“ rozhovořil se. „On si plní svůj sen. Ne že by bylo vítězství ve Formuli 3 nepodstatným úspěchem, ale hlavní metou je angažmá ve Formuli 1 a právě na to se nyní soustředíme.“

Když se ho novináři zeptali, jestli bude Stroll příští rok působit v týmu Williams, otec reagoval: „V současné době máme dvě možnosti, se kterými pracujeme. Vše bude jasné během následujících týdnů,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít