Stále mám na to, abych bojoval s nejlepšími, ví Räikkönen

Stále mám na to, abych bojoval s nejlepšími, ví Räikkönen

Finského závodníka čeká už čtrnáctá sezona ve Formuli 1. Věří, že i v letošním ročníku může být hrozbou pro nejlepší piloty na startovním roštu.

Kimi Räikkönen se do Ferrari vrátil v roce 2014, ale nepodařilo se mu navázat na mistrovský titul z roku 2007 a ani od té doby nevyhrál jediný závod. Sezona 2015 byla pro finského pilota o poznání lepší. V šampionátu jezdců skončil na čtvrtém místě a pravidelně sbíral dobré výsledky. Ani to ale nestačilo na to, aby konkuroval Sebastianu Vettelovi ve stejném voze.

„Vždy se snažíme dělat maximum, které je v našich silách a někdy z toho pramení chyby,“ řekl Räikkönen novinářům během testů ve španělské Barceloně. „Přes zimu jsme s inženýry hodně pracovali a snažili se najít místa, kde se můžeme zlepšit. Udělal jsem během sezony mnoho chyb a byly tam i další problémy, ale zůstáváme nohama na zemi a chceme dělat stále lepší a lepší práci,“ řekl dále.

„Ale rychlost stále mám. Je to jen o tom, abych závody dokončoval na správných místech,“ myslí si Räikkönen, který měl také velmi dobrý pocit z nového vozu. „První pocity jsou dobré. Je to dobré auto, už nyní je lepší než náš vůz na konci loňského roku, takže děláme správné věci,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít