Stále je o co bojovat, říká Bottas před posledním závodem

Stále je o co bojovat, říká Bottas před posledním závodem

V Abú Dhabi nás čeká souboj dvou finských závodníků o čtvrtou příčku v šampionátu. Bottase s Räikkönenem dělí před závěrečným závodem jediný bod.

O mistrovských titulech je už rozhodnuto. I letos slaví triumf v šampionátu jezdců Lewis Hamilton a pořadí týmů ovládl Mercedes. Druhé místo již nikdo nemůže sebrat Nicu Rosbergovi a bronzová pozice náleží Sebastianu Vettelovi. Ve hře je ale i nadále čtvrté místo, o které budou v posledním závodě sezony bojovat Valtteri Bottas a Kimi Räikkönen.

Mezi finskými závodníky by to v závěrečném závodě mohla být zajímavá bitva. Oba v aktuálním pořadí dělí pouze jeden mistrovský bod a není to tak dávno, co spolu tito jezdci krátce po sobě dvakrát kolidovali. „Do posledního závodu vstupuji ze čtvrté pozice s náskokem pouhého bodu na páté místo. Mnoho lidí řekne, že není důležité, jestli pilot skončí čtvrtý, pátý nebo šestý. Pro mě je ale každá pozice důležitá,“ říká Bottas ze stáje Williams.

„V Abú Dhabi to jistě bude těsný souboj. Kdo z nás dvou skončí na bodovaných pozicích lépe, získá i lepší pozici v šampionátu. V loňském roce se nám tu poměrně dařilo. Věřím, že bychom podobný výsledek mohli zopakovat,“ řekl finský závodník o roce 2014, ve kterém skončil třetí a stájový kolega Felipe Massa dokonce druhý.

„Nyní se zaměřuji jen a pouze na poslední závod sezony. Snažíme se dokončit sezonu co nejvýše a věříme, že v Abú Dhabi budeme konkurenceschopní. Chci zakončit letošní sezonu ve velkém stylu,“ dodal Bottas.

Sdílejte na:
Zavřít