Stáj Williams oznámila, že Maldonado představí nový model v Barceloně

Stáj Williams oznámila, že Maldonado představí nový model v Barceloně

Fanoušci stáje Williams se mají na co těšit. Britská stáj oznámila, že jejich pilot Pastor Maldonado představí v Barceloně nový model, se kterým se Williams chystá v letošní sezóně pravidelně objevovat na stupních vítězů.

Stáj Williams, která je v současné chvíli jedinou, jež ještě neuveřejnila nový model auta, se chystá konečně předvést svůj nový monopost FW35. Williams skončil minulý rok na osmém místě v celkovém pořadí tabulky Formule 1. S modelem, který bude poprvé představen na barcelonském okruhu Catalunya, Williams doufá, že letos dosáhne lepších výsledků.

Přednastavení  vozu FW35 dostal na starosti Pastor Maldonado, který v loňském roce získal první místo ve Velké ceně Španělska. Maldonado vyzkouší nové auto v prvním testovacím dni. Následující testy bude mít na starosti jeho týmový kolega Valtteri Bottas. V závěrečný čtvrtý den catalunyských zkušebních jízd se oba jezdci budou podílet na vypilovávání posledních detailů, které následně technici a mechanici budou moci vylepšit před začátkem nové sezóny.

Williams se rozhodl, že jako jediná ze stájí nepředvede své auto na prvním z testovacích závodů, který se jel několik dnů zpátky v Jerezu. Stáj chtěla využít více času na to, aby mohla udělat několik dalších změn a být se svým modelem naprosto spokojená. Akce v Barceloně je druhá ze tří předsezónních testů, které stájím pomáhají zvyknout si na nová pravidla a změny, které je čekají do následujícího ročníku, stejně tak jako na vyzkoušení aut, na kterých vývojáři pracovali několik měsíců. Fanoušci si můžou přečíst, jak se Maldonadovi jízda v novém modelu bude líbit a další motosport aktuality na stránkách bet365.

Sdílejte na:
Zavřít