Stáj Manor je připravena v prvním závodě sezóny startovat

Stáj Manor je připravena v prvním závodě sezóny startovat

Ve středu večer se objevilo oficiální vyjádření stáje Manor, podle kterého bude tým připraven nastoupit do prvního závodu letošní sezóny v australském Melbourne.

Současně jsme se dočkali oficiálního potvrzení, že novým investorem týmu se stal Stephen Fitzpatrick. Prezidentem a sportovním ředitelem bude Graeme Lowdon a dočasným ředitelem bude Justin King.

„Za podporu, kterou jsme dostali za posledních šest měsíců, chceme poděkovat především všem týmům, FIA, managementu Formule 1, našim dodavatelům, členům týmu a pochopitelně také všem fanouškům,“ uvedl Lowdon. „Pro nás všechny to bylo náročné období, ale zvládli jsme ho a nyní už chceme zase soutěžit.“

Velmi těžko můžeme v současné chvíli odhadovat konkurenceschopnost vozů stáje Manor, je velmi nepravděpodobné, že by se stáji bez jediného předsezónního testu podařilo splnit i pravidlo kvalifikačního limitu 107 %, které je pro start v závodu potřeba splnit. Kromě jiného se také spekuluje o úzké spolupráci s týmem McLaren, který by podle všeho měl stáji Manor poskytnout svůj aerodynamický tunel oplátkou za jiné služby. 

Jediným oficiálně potvrzeným závodníkem stáje Manor je Will Stevens, na jméno druhého pilota, který v australském Melbourne usedne do vozu tohoto týmu, se zatím stále čeká.

Sdílejte na:
Zavřít