Spa v kalendáři do roku 2015!

Spa v kalendáři do roku 2015!

Skvělá zpráva pro většinou motoristických příznivců. Belgický okruh Spa totiž v kalendáři Formule 1 zůstane minimálně do roku 2015, utvrdila to nová dohoda.

Pořadatelé Velké ceny Belgie na okruhu ve Spa se totiž dohodli s Bernie Ecclestonem na nové smlouvě, která potvrzuje, že závody se budou na této legendární trati konat minimálně do roku 2015.

Závodní trať Spa-Francorchamps patří jednoznačně a neodmyslitelně k Formuli 1 již od jejích počátků. Závodilo tu několik generací výborných závodníků, fanoušci navíc tento okruh milují.

Zajímavostí je, že zde Michael Schumacher debutoval, o rok později zde získal své první vítězství. V roce 2011 tu oslavil 20 let od vstupu do Formule 1 a letos právě na této trati oslaví svůj třístý start ve Velké ceně.

„Podařilo se nám vyjednat pořádání Velké ceny Belgie zde až do roku 2015,“ stojí v oficiálním prohlášení pořadatelů. „Je to skvělá zpráva pro všechny nadšence tady i ve světě, Spa patří mezi legendy Formule 1 a právě zde se často ukáže, jaké jsou opravdové jezdecké schopnosti.“

Sdílejte na:
Zavřít