Spa v kalendáři až do roku 2016?

Spa v kalendáři až do roku 2016?

Vedení belgického okruhu podle všeho začalo pracovat na dohodě s Berniem Ecclestonem, která by měla slavný okruh Spa udržet v kalendáři až do roku 2016.

Okruh Spa-Francorchamps patří k těm nejznámějším závodním dráhám celé planety a vždy byl nedílnou součástí Formule 1. Od příštího roku se však Velká cena Belgie má střídat s Grand Prix pořádanou ve Francii, což bude znamenat absenci belgického okruhu v šampionátu. 

To se nelíbí pořadatelům, kteří podle všeho již začali pracovat na nové dohodě ohledně pořádání Velké ceny Belgie na okruhu ve Spa. „Předložili jsme Berniemu Ecclestonovi rozumný návrh ohledně budoucnosti pořádání závodů na okruhu ve Spa, jedná se o čtyřletý plán,“ přiznal Etienne Davignon, prezident okruhu.

„Samozřejmě že pořadatelé ve Francii jsou nakloněni možnosti střídat oba dva závody, Spa ale dlouhodobě patří k jedním z nejprestižnějších okruhů celého světa a jeho absence v kalendáři Formule 1 by jistě byla velkou ztrátou nejen pro jezdce, ale také pro fanoušky, kteří se zde pravidelně scházejí v hojném počtu,“ dodává.

Sdílejte na:
Zavřít