Smedley: Brzký start příští sezony nás bude stát peníze navíc

Smedley: Brzký start příští sezony nás bude stát peníze navíc

Rob Smedley, ředitel výkonnosti v týmu Williams, odhalil, že rozhodnutí vedení F1 posunout začátek příští sezony na dřívější datum vyjde všechny týmy draho.

Původně Formule 1 měla v plánu odstartovat v Austrálii až v dubnu, což bylo neobvykle pozdě. Týmy tomu tedy musely přizpůsobit svůj vývojový a výrobní program a počítaly s tím, že budou mít více času. Nicméně nedávno bylo oznámeno, že Austrálie je na programu už 20. dubna a tudíž se na dřívější datum musely přesunout i předsezonní testy. A to podle Smedleyho bude stát týmy peníze navíc.

„Určitě to bude mít dopad, o tom není pochyb. Ale už jsme všechny naše plány překopali, sedli jsme si a podívali se na operační plán do prvního testu. Ten plán už byl dávno udělán a museli jsme ho předělat. To nás bude stát peníze.“

V roce 2014 Williams při předsezonních testech překvapil svou rychlostí.

 

Smedley vysvětlil, že výkonnostně by to tým nemělo nijak poškodit, ale některé věci se musely upřednostnit a něco se bude muset udělat až během sezony.

„Neudělá to žádný rozdíl v tom, jak auto bude vypadat, nebo jak bude jezdit, to se nezmění. Jenom se to prodraží jak pro nás, tak i pro ostatní týmy, protože musíte urychlit výrobní proces. Některé věci musíte odložit nebo přeskočit. Takže během prvních testů budeme mít trošku méně dílů k dispozici, než bychom chtěli, ale to je něco, s čím se musíme smířit. Nemůžeme ty části vykouzlit ze vzduchu.“

Sdílejte na:
Zavřít