Sledovat formuli 1 je těžké, když v ní nemohu závodit, přiznal Kubica

Sledovat formuli 1 je těžké, když v ní nemohu závodit, přiznal Kubica

Robert Kubica odmítl v minulém roce testovat vůz Formule 1, přiznal totiž, že by to pro něj vzhledem okolnostem bylo příliš těžké.

Kariéra ve formuli 1 skončila pro polského závodníka v únoru 2011 ošklivou nehodou při rallye. Kubica při nehodě narazil do svodidel a kromě jiného si vážně pochroumal pravé předloktí. Následovalo několik operací a dlouhé měsíce rehabilitace, po kterých se Polák vrátil znovu k závodění, ne však do Formule 1.

„Když jsem jako dítě závodil v motokárách, mým hlavním cílem byla samozřejmě Formule 1,“ nechal se slyšet Robert Kubica pro Mirror. „Bylo to něco, co jsem chtěl dělat celý svůj život a podařilo se mi to. Vybudoval jsem si v paddocku dobré postavení, ale ze dne na den bylo kvůli nehodě všechno pryč. Nebylo to pro mě snadné.“

Jak moc byla pro Roberta Kubicu situace složitá dokazuje i fakt, že v loňském roce měl možnost testovat vůz Formule 1, ale nabídku odmítl, protože v královně motorismu nechtěl testovat, když věděl, že zde v blízké budoucnosti nebude moci znovu závodit. „Mým cílem bylo v minulém roce zařídit test ve formuli 1 a byl jsem rád, že se nám to povedlo, následně jsem se ale sám sebe ptal, jestli to má vůbec smysl,“ přiznává polský jezdec.

„Nakonec jsem se rozhodl do toho nejít, protože by to pro mě bylo příliš velké fyzické i psychické riziko. Když bych vůz testoval a následně věděl, že ve formuli 1 nemohu závodit, bylo by to jako vzít nůž a bodat se do prsou,“ dodal Robert Kubica, který se aktuálně dále věnuje závodům rallye.

Sdílejte na:
Zavřít