Slabá forma byla jednorázovou záležitostí, věří Renault

Slabá forma byla jednorázovou záležitostí, věří Renault

Závodní ředitel Renaultu Frederic Vasseur věří, že slabá forma z posledního závodu v Baku byla pouze jednorázovou záležitostí a tým bude znovu bojovat výše během následujícího závodního víkendu v Rakousku.

Žluté vozy se během Velké ceny Evropy na okruhu v Baku kvalifikovaly až na samotném chvostu startovního pole a maximem z nedělního závodu bylo čtrnácté místo Kevina Magnussena. Frederic Vasseur se však domnívá, že toto představení bylo pouze jednorázovou záležitostí a skutečnou konkurenceschopnost vůz předvedl například ve Španělsku.

„Myslím si, že to byla jednorázová záležitost. Když se ohlédneme za posledními závody, tak nejvíce naši formu vystihuje závod v Barceloně,“ uvedl Vasseur v rozhovoru před následujícím závodním víkendem v Rakousku. „Musíme tvrdě pracovat od začátku víkendu do konce. Dělat správná strategická rozhodnutí a zvolit globální přístup. Také musíme zapracovat na konzistencí mezi výsledky sobotních a nedělních jízd. v Kanadě a Baku jsme trpěli zejména v pomalých zatáčkách, v Rakousku už by to mělo být o poznání lepší,“ dodal.

To samé si myslí i technický ředitel Bob Bell, který věří, že vozy Renaultu budou na rychlém okruhu Red Bull Ring mnohem konkurenceschopnější. „Rakousko je okruh, který nám papírově sedí mnohem více. Nasadili jsme nějaké novinky, ale během posledních závodů jsme neměli možnost to pořádně předvést. Určitě je to něco, na čem ještě musíme zapracovat,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít