Singapur je nejlepší šancí na nápravu Monaka, říká Ricciardo

Singapur je nejlepší šancí na nápravu Monaka, říká Ricciardo

Závod v Monaku byl pro Daniela Ricciarda, když kvůli strategické chybě přišel o možné vítězství a skončil až druhý za Lewisem Hamiltonem. V následujícím závodním víkendu v Singapuru vidí nejlepší možnou šanci pro nápravu.

Australský závodník v květnu na okruhu v Monte Carlu dominoval kvalifikaci a do nedělné velké ceny odstartoval z pole position. Jenže jeho tým zpackal zastávku v boxech a Daniel Ricciardo ztratil cenné sekundy. Především kvůli tomu se propadl za Lewise Hamiltona a nakonec skončil na druhém místě. 

Během léta Ricciardo zaznamenal několik dalších umístění na stupních vítězů a celkově se představuje ve velmi dobré formě. Není divu, že v šampionátu jezdců je za jezdci Mercedesu nejlepším ze zbytku světa. I tak však Australan stále čeká na první letošní triumf, na jehož zisk má podle vlastních slov největší šanci následující závodní víkend v Singapuru.

„Nemám velká očekávání, ale pokud existuje nějaká spravedlnost a karma, pak věřím, že závod v Singapuru pro mě bude odplatou za nevydařené Monako,“ uvedl Ricciardo před startem nočního závodního víkendu. „Čeká nás trať, na které bych rozhodně chtěl vyhrát.“

Forma Red Bullu na okruhu Marina Bay z posledních let je jasným důkazem, že Ricciardo bude společně se stájovým kolegou Maxem Verstappenem velkou hrozbou. Navíc v době, kdy si Mercedes velmi dobře uvědomuje, že v Singapuru nebude hlavním favoritem.

Sdílejte na:
Zavřít