Sepang uhradil Grosjeanovu nehodu z roku 2017

Sepang uhradil Grosjeanovu nehodu z roku 2017

Tým Haas obdržel finanční kompenzaci za loňskou nehodu Romaina Grosjeana v tréninku na Velkou cenu Malajsie. Grosjean kvůli uvolněnému krytu kanálu tězce havaroval.

Haas byl v komunikaci s okruhem téměř rok. Romain Grosjean havaroval tvrdě v zatáčce třináct. Kryt kanálu poškodil jezdci kolo a ten pak skončil nekontrolovaně v bariéře.

Šéf týmu Haas Guenther Steiner dnes potvrdil, že od okruhu Sepang obdržel platbu za škody. 

“Vše jsme velmi vyřešili, a jsem rád, že jsme se takhle domluvili. Všechno bylo velmi profesionální. Zástupci okruhu přijali zodpovědnost.”

I když celý proces trval dlouho, Steiner tvrdí, že nebyl překvapený, když obdržel platbu.

“Je to téměř rok, takže se celá záležitost protáhla. Myslím si, že se něco takového ale může stát komukoliv. Vzali to na sebe, a dobře jsme se domluvili. Bylo zde hodně částí vozu, které byly poškozeny. Takové věci zkrátka trvají, nelze je získat rychle zpět.”

Přesnou částku ani jedna strana neuvedla, nicméně Steiner potvrdil, že byl poškozený celý vůz včetně ochranného monokoku.

“Nekoukali jsme po ničem dalším. Oni odsouhlasili, že to nebyla naše vina. Zkrátka se něco pokazilo, takže to museli uhradit.”

Uvolněný kryt kanálu už v minulosti potkal více jezdců, například v roce 2010 Rubense Barrichella, který po těžké nehodě odstoupil ze závodu v Monaku.

Sdílejte na:
Zavřít