Šéf Toro Rosso: Kvjat bude další hvězda

Šéf Toro Rosso: Kvjat bude další hvězda

Ředitel týmu Toro Rosso se domnívá, že ruský pilot Danil Kvjat má všechny předpoklady stát se hvězdou formule 1. Držitel trofeje pro nejlepšího nováčka sezóny 2014 bude příští rok závodit za Red Bull, kde nahradil čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela.

Teprve dvacetiletý jezdec, který v loňské roce vyhrál šampionát GP3 byl před sezónou označován za protekčního jezdce, který se do formule 1 dostal předčasně jen díky silné podpoře od sponzorů. Mladý Rus však hned v prvním závodě dokázal, že tato nálepka není spravedlivá a získal v Austrálii pro svůj tým první body za deváté místo. V konečném součtu to pak bylo osm bodů a celkové patnácté místo. Kvjat tedy skončil o pouhé dvě pozice za zkušenějším týmovým kolegou Jean-Éricem Vergnem, který pro příští sezónu nesehnal závodní sedačku a bude jezdit ve Formuli E.

„Daniil odvedl skvělou práci během svého prvního roku ve formuli 1 a ukázal, že umí být velmi rychlý a má potenciál stát se jedním z nejlepších jezdců seriálu. Jeho silná motivace, jeho soustředění na zlepšení výkonu během sezóny, jeho obrovský talent a jeho povaha bojovníka mu připravili šanci udělat několik rychlých kroků v kariéře a získat sedačku u Red Bullu již ve dvaceti letech,“ chválí svého bývalého pilota Franz Tost.

Toro Rosso bude mít pro příští sezónu absolutně novou jezdeckou sestavu složenou z nejmladšího jezdce startovního pole Maxe Verstappena a Calrlose Sainze Jr.,kterému je také teprve dvacet let. Tost se také vrátil k rozhodnutí nechat odejít Jean-Erica Vergne.

„Bylo velmi těžké rozhodnutí nechat ho jít, protože není pochyb o tom, že je to velmi talentovaný jezdec, ale úkolem našeho týmu je přivádět na trať mladé jezdce z programu akademie Red Bullu a Jean-Eric s námi strávil již tři sezóny,“ vysvětlil znovu Tost.

„Vergne měl letos bohužel mnohem více smůly než by si zasloužil. V Monaku byl velmi blízko k úžasnému pátému místu, ale nakonec nedokončil. V Singapuru však po dalším skvělém výkonu na městském okruhu dokázal dokončit na šestém místě. Byla to pro něj dobrá sezóna já mu za jeho výkony ještě jednou děkuji,“ pochválil Tost naposledy svého bývalého pilota.

Sdílejte na:
Zavřít