Šéf McLarenu Boullier: Musíme zlepšit všechno

Šéf McLarenu Boullier: Musíme zlepšit všechno

McLaren, který získal v Monaku první body a před tímto víkendem připravil významný balíček vylepšení, očekával od VC Kanady velký posun. Místo toho však přišel tvrdý střet s realitou a další nepovedená kvalifikace. Závodní ředitel týmu Eric Boullier teď říká, že se McLaren i Honda musí zlepšit úplně ve všem.

Jenson Button si v Monaku vyjel první body a i on se jako jeden z nejpesimističtějších jezdců vyjadřoval tak, že už snad fanoušci začínali věřit v lepší budoucnost. Včera však všichni vystřízlivěli, když Button havaroval v tréninku, do kvalifikace nenastoupil. To jednička týmu Fernando Alonso, který však zatím letos nezískal ani bod, se předvedl v o něco lepším světle a ve startováním poli, které se promíchalo v důsledku penalizací, mu patří 13. místo. I to je však daleko za očekáváním ambiciózního týmu.

Velkou nepříjemností pro tým je, že oba jezdci nyní používají už svůj čtvrtý motor, což znamená, že každá další výměna bude stát jezdce deset pozic na startovním roštu. Button přitom o svůj třetí motor přišel krátce poté, co šéf Hondy optimisticky prohlašoval, že pohonné jednotky jsou nyní mnohem výkonnější a spolehlivější než tomu bylo v minulých závodech. Zisk pódia ještě během této sezóny, což je stále cílem McLarenu, se už nyní zdá prakticky nedosažitelný.

Na další selhání reagoval trochu podrážděně, ale zato realisticky Eric Boullier: „Potřebujeme zlepšit úplně všechno. Pokud chcete vítězit musíte mít nejlepší aerodynamiku, šasi, práci s pneumatikami, ovladatelnost a také pohonnou jednotku, takže se musíme zlepšit úplně všude.Velkým problémem je pro nás přítlak, takže musíme zapracovat na přední části vozidla.“

Selhání v Kanadě je pro tým ještě horší kvůli tomu, že do Kanady dorazili významní akcionáři z Bahrajnu: „Ano, je tu na nás větší tlak, ale to je ve Formuli 1 normální. Jsme všichni soutěživí, takže chceme vyhrávat a být konkurenceschopní. Kvůli tomu na nás nikdo tlačit nemusí. Vysoká očekávání jsou v McLarenu i v Hondě,“ vysvětluje Boullier.

„Jako všichni akcionáři na světě se o nás i ti naši zajímají. Navštívili nás a zajímají se v čem je problém. Zároveň nám však vyjádřili svoji plnou podporu a porozumění. Musíme jim samozřejmě také podávat zprávy o našem pokroku, ale to je úplně normální ve všech týmech i ve všech firmách bez ohledu na to jestli se zrovna daří, nebo nedaří. Tímto na nás nikdo žádný tlak nevytváří,“ vysvětluje principy spolupráce zkušený manažer, který dříve působil také u Renaultu a u Lotusu.

„Jsme profesionálové a naše práce je transparentní, takže všichni naši akcionáři ví, co děláme a já doufám, že to víme i my. Naše výsledky jsou však zatím nepřijatelné a hodně za očekáváním,“ přiznává Eric Boullier.

Sdílejte na:
Zavřít