Schumacherovi věříme, říkají u Mercedesu

Schumacherovi věříme, říkají u Mercedesu

I přes těžký závod v turecké metropoli stáj Mercedes vyjádřila podporu pro německou legendu Michaela Schumachera, který v Istanbulu dojel na dvanácté příčce.

Sedminásobný šampión Michael Schumacher přišel o body především kvůli incidentu z úvodu závodu, kde se dostal do kontaktu s Vitaly Petrovem. Jenže výsledky z průběhu celého závodního víkendu ukazují, že Michael Schumacher byl v konečném součtu mnohem rychlejší, než několik závodníků, kterým se podařilo dojet na bodovaných příčkách. Není tedy divu, že vedení stáje Mercedes nyní vyslovilo německému pilotovi plnou důvěru.

„Když někdo vysloví Michaelovo jméno, každý si představí bezkonkurenčního pilota, který dělal minimum chyb a sbíral jedno vítězství za druhým,“ řekl Norbert Haug. „Jenže Michael je také jen člověk a nedokáže dělat zázraky, vedení našeho týmu má v jeho schopnosti ovšem velkou důvěru.“

„Analýza časů zajetých v trénincích a závodě nám ukazuje, že Michael byl o několik desetin rychlejší, než-li většina jeho soupeřů, jež dojela na bodovaných příčkách. I to je pro nás jasná motivace do dalších závodních víkendů, ve kterých již chceme bodovat. Bude to nesmírně složité, ale bez naší tvrdé práce se úspěchu nikdy nedočkáme. Michael je kvalitní a talentovaný pilot s velkým množstvím zkušeností, se kterými potřebujeme pracovat,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít