Schumacher varuje: Zázraky nečekejte

Schumacher varuje: Zázraky nečekejte

S novými aktualizacemi svého monopostu Mercedes GP zavítá na Velkou cenu Španělska německý závodník Michael Schumacher. I tak si ale nemyslí, že má velkou šanci bojovat o vítězství.

Sedminásobný šampión se sice během nadcházejícího závodního víkendu dočká nového šasi, i tak je ale se svými šancemi na boj o první vítězství v letošním ročníku velmi opatrný. Z týmu je patrný opravdu obrovský potenciál, většina zaměstnanců si od tvrdé práce během prvních závodů letošní sezóny slibuje okamžité skvělé výsledky, ale i ty se mohou dostavit až za nějakou dobu. Rozhodně v naší práci musíme i nadále pokračovat, pokud se nám to podaří, budeme během letošní sezóny patřit mezi TOP týmy, které budou v jednotlivých závodech bojovat o vítězství,“ prozradil Němec.

Co si vlastně od Barcelony slibujeme? Představíme zde hned několik aktualizací našeho vozu, které nám snad pomohou stáhnout ztrátu na aktuálně nejlepší týmy,“ prozradil dále Michael Schumacher. Většina médií hovoří o tom, že v nadcházejícím závodě ve Španělsku budeme bojovat o vítězství, to je ale opravdu nepravděpodobné. Budeme se samozřejmě snažit stáhnout ztrátu na Ferrari, McLaren a Red Bull, ale že bychom hned bojovali o trium ve Velké ceně, to se pravděpodobně nestane.“

Německá legenda se v současné době nachází ve stínu mladšího stájového kolegy, krajana Nica Rosberga. Schumacher totiž v současné době na německého mladíka ztrácí v trénincích, kvalifikacích i jednotlivých závodech, to by se ale s příchodem nového šasi mělo změnit.Doufám, že ve Španělsku zažijeme o něco lepší závod než při poslední Velké ceně v Číně. Lepším výsledkům nebo případnému bodovému zisku bych se samozřejmě nebránil, ale až naše výsledky v trénincích a kvalifikaci ukážou, jak na tom doopravdy jsme,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít