Schumacher: Snad jsme se aspoň poučili

Schumacher: Snad jsme se aspoň poučili

Německá legenda doufá, že se jeho tým Mercedes z posledního neúspěchu ve Velké ceně Indie dostatečně poučil. Ani jeden z vozů německého týmu totiž neskončil na bodech.

Michael Schumacher zažil minulý závodní víkend v Indii jednu z nejhorších Velkých cen. Hned v prvním kole se dostal do křížku s vozem Jeana-Érica Vergna a poškodil si pravé zadní kolo. Po zastávce v boxech a následném stíhání soupeřů byl napomenut za neuposlechnutí modrých vlajek, bránil totiž pozici před Romainem Grosjeanem. Aby toho nebylo málo, v samotném závěru závodu měl ještě problémy s převodovkou a nakonec skončil na osmnáctém místě, daleko od bodovaných pozic.

Sedminásobný šampión chce na neúspěchy z Indie rychle zapomenout a již teď se soustředí na příští závodní víkend, který se odehraje na okruhu Yas Marina. „Závod v Abú Dhabí je vrcholem celé sezóny, je tu velmi atraktivní a moderní zařízení, načasování závodu je také velmi neobvyklé, je velmi vzrušující začít závodit za světla a končit v noci,“ tvrdí Schumacher.

„Je pravda, že závodní víkend v Indii nepatřil k těm nejpovedenějším, nicméně jsme snad z našich chyb dostatečně poučeni. Nasbírali jsme velké množství dat, které se pokusíme uplatnit právě na trati Yas Marina. Potřebujeme nasbírat ještě velké množství bodů,“ dodává německý pilot.

Šéf stáje Ross Brawn uznává, že aktuální počínání týmu je hluboko pod očekávání Mercedesu, je ale přesvědčený, že se jeho stáj z nepříznivých událostí poučí v samotném závěru sezóny. „Náš tým má za sebou velmi náročné závody, ve kterých se nám rozhodně nepodařilo naplnit potenciál našeho vozu. Nadále ale pracujeme na vývoji našeho vozu, nejen pro závěrečné závody sezóny, ale i pro příští ročník. Chceme završit letošní sezónu v pozitivním duchu, proto v Abú Dhabí doufáme v lepší výsledky.“

Sdílejte na:
Zavřít