Schumacher by v závodě uvítal déšť

Schumacher by v závodě uvítal déšť

Podle sedminásobného německého šampióna by právě déšť mohl být to, co Mercedesu ve Velké ceně Velké Británie pomůže v cestě za dalšími stupni vítězů.

Legendární Michael Schumacher se minulý závodní víkend ve španělské Valencii dočkal vůbec prvních stupňů vítězů od svého návratu, především díky kolizi Hamiltona s Maldonadem nakonec vybojoval třetí příčku. Věří ale, že ani na okruhu Silverstone nebude jeho tým bez šance, hodně by ale jeho Mercedesu prý mohlo pomoci, kdyby byl britský závod odjet za deštivých podmínek.

„Určitě by to byla větší příležitost, než-li za zcela suchého závodu,“ domnívá se německý pilot. „V Malajsii, kde také pršelo, se nám v závodě příliš nedařilo, ale náš tým již pochopil proč tomu tak bylo a nyní bychom měli skvělou příležitost ukázat, že máme pravdu, rozhodně bych déšť v pravou chvíli uvítal.“

Sedminásobný mistr světa také prozradil, že výsledek z Velké ceny Evropy byl zadostiučiněním pro celý jeho tým. „Po tolika smolných závodech bylo skvělé umístit se tak vysoko, pro celý tým to byla velká vzpruha, snažil jsem se tam nahoře s chlapci příliš neplýtvat šampaňským, abych ho mohl donést týmu, který si to také velmi užil. Rádi bychom se v Anglii dočkali něčeho podobného,“ míní Němec.

Sdílejte na:
Zavřít