Sauberu se snad podařilo objevit příčinu jejich potíží

Sauberu se snad podařilo objevit příčinu jejich potíží

Monisha Kaltenborn si je docela jistá, že Sauber identifikoval problémy na autě C33 a co je třeba zlepšit k návratu na konkurenceschopnou úroveň.

Monisha Kaltenborn si je docela jistá, že Sauber identifikoval problémy na autě C33 a co je třeba zlepšit k návratu na konkurenceschopnou úroveň.

Švýcarský monopost poprvé od roku 2010 nezískal v prvních dvou závodech ani bod. V Malajsii se navíc ani jeden z vozů nedostal do cíle, což se týmu naposledy stalo ve VC Itálie 2011.

Loni Sauber v druhé polovině sezóny provedl skvělé vývojové kroky, které umožnily Nicu Hülkenbergovi dokončit VC Itálie a Koreje v top pětce. Kaltenborn ale doufá, že v letošní sezóně se zlepší rychleji.

„Doufám, že to nebude trvat tak dlouho, když už jsme dokázali identifikovat naše problémy,“ řekl šéf týmu oficiálnímu webu Formule 1.

„Melbourne bylo důležité, protože se nám podařilo dokončit závod s oběma auty. Kuala Lumpur bylo zklamáním. Mysleli jsme si, že jsme se vydali správným směrem. Nebylo nám to ale souzeno. Nicméně budeme následovat náš směr, protože věříme, v závěru budeme úspěšní. Teď musíme prozkoumat data, abychom viděli příčinu našich potíží.“

Vysoce hodnocený Hülkenberg byl v letošní sezóně nahrazen Adrianem Sutilem, jehož zkušenosti jsou podle Kaltenborn klíčové vedle Estebana Gutierreze, který ve svém debutovém roce skončil na bodech pouze jednou.

„Nico je velmi talentovaný jezdce, ale Adrian má také své silné stránky,“ dodala.

„Je to velmi zkušený jezdec a ty zkušenosti jsou právě v době změn a vedle Estebana Gutierreze, který závodí druhým rokem a stále se ještě učí, velmi cenné.“

„Chtěli jsme nějakou kontinuitu. Každým rokem přicházejí do Formule 1 mladší a mladší jezdci, ale to co vždy zůstane stejné je čas, který potřebují. Nic nedokáže uspíšit jejich zaučení. A je to stále větší a větší luxus dát jezdci tolik času.“

„Estebanovi věříme. Sice loni prožil náročný rok, ale chlapci musíte dát čas.“

Sdílejte na:
Zavřít