Sauber zachráněn!

Sauber zachráněn!

Tým Sauber získal tři nové sponzory z Ruska, kteří mu zajistí budoucnost. Spolu s nimi příjde také ruský pilot.

Třemi novými partnery švýcarského týmu jsou: Mezinárodní fond investiční spolupráce, Státní fond vývoje severozápadní ruské federace a Národní institut leteckých technologií. 

Cílem spolupráce mezi týmem Sauber a novými partnery bude společný vývoj, propagace Formule 1 v Rusku, propagace VC Soči, která se již intenzivně připravuje a hlavně podpora mladých ruských pilotů. Již v příštím roce by měl do týmu Sauber zamířit dnes teprve sedmnáctiletý Sergej Sirotkin. Sirotkin je nadějný pilot s velkým potenciálem, ale především syn šéfa ruského institutu leteckých technologií, který nově s hinwillským týmem spolupracuje.

Noví partneři by měli dokázat týmu zajistit dlouhodobou budoucnost. Díky tomu u týmu nejspíše na konci sezóny skončí Esteban Gutiérrez, který zde jezdí pouze díky sponzorům z Mexika, kteří již nebudou zapotřebí.

Podle vedení vývoje týmu Sauber již konstruktéři týmu vědí, jak navýšit výkon vozu na minimálně loňské hodnoty, avšak nemají pro to dostatek financí. Pokud by první peníze z Ruska přišly ihned, máme se na co těšit!

Sdílejte na:
Zavřít