Sauber si je jistý udržením se v F1

Sauber si je jistý udržením se v F1

Tým Sauber trvá na tom, že bude figurovat na startovní listině i v roce 2014, navzdory své současné finanční krizi.

Tým ze švýcarského Hinwilu byl součástí královny motor sportu už od roku 1993 a do Formule 1 přinesl několik talentovaných jezdců, mezi nimi například Kimiho Räikkönena, Felipeho Massu, nebo Sergia Pereze.

Nyní však Sauber prochází skrz těžké a obtížné časy. Zakladatel a majitel Peter Sauber i s šéfkou týmu Monishou Kaltenbornovou přiznali, že tým nezvládá platit několika svým dodavatelům.

Sauber také přiznal, že tato situace je pro tým „zahambující“, ale popřel zprávy o tom, že nezvládají platit ani pilotům a dalším zaměstnancům.

Šéf Formula One Management Bernie Ecclestone už tým varoval, že ho nebude podporovat o nic více, než ostatní týmy, ale doufá, že si tým brzo najde majoritního sponzora a ve sportu se udrží.

Navzdory problémům si je ale švýcarský tým jist tím, že tuto situaci přežije a ukáže se nám i příští sezonu.

„Sauber je ve Formuli 1 už dvacet let. Překonáme tuto těžkou situaci a v roce 2014 tu budeme zase,“ řekl mluvčí týmu Hanspeter Brack.

Tým se pohybuje na hraně svých finančních možností už poněkolikáté, a vloni to skončilo vyhazovem Kamuje Kobajašiho a přivedení Estebana Gutierreze. Díky tomu u týmu zůstal mexický Telmex, který předtím stál za Sergiem Perezem.

Sdílejte na:
Zavřít