Sauber překvapen zlepšením motoru Ferrari

Sauber překvapen zlepšením motoru Ferrari

Šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová říká, že celý švýcarský tým je „příjemně překvapen“ pokrokem, kterého Ferrari přes zimu dosáhlo s jejich pohonnou jednotkou.

Švýcarský tým, poháněný motory Ferrari již od roku 2010, v loňské sezoně, která byla pro tým úplně nejhorší v historii, částečně vinil právě svou pohonnou jednotku od Ferrari, která za Mercedesy značně zaostávala.

„Je to velmi velké zlepšení,“ je citována magazínem Autosport. „Odvedli opravdu dobrou práci a jsem příjemně překvapena. Takovýto druh pohonu potřebujete. Nikdy to není pouze o voze a aerodynamice, musí to všechno být dohromady dobré balení.“

V prvním závodě letošní sezony v Austrálii se Sauber krom nechvalně proslulé aféry kolem porušené smlouvy Gieda van der Gardeho vyznamenal také dobrou rychlostí na trati. Nováček Felipe Nasr dokončil závod na skvělém pátém místě, zatímco Marcus Ericsson, který do týmu přišel ze zkrachovalého Caterhamu, skončil na devátém. V současné době tak má Sauber celkem 14 bodů a v poháru konstruktérů je na třetím místě.

„Tento obrovský pokrok s motorem nás staví do pozice, ze které můžeme využívat příležitostí a skórovat body,“ dodala Kaltenbornová.

„Minulý rok jsme ty příležitosti ani nedostávali, protože jsme byli tak daleko. To je ten velký rozdíl oproti letošnímu roku. Skrze vlastní rychlost jsme v mnohem lepším postavení a na ty příležitosti můžeme útočit.“

Sdílejte na:
Zavřít