Sauber má zálusk na šestou pozici

Sauber má zálusk na šestou pozici

Vedení stáje Sauber si uvědomuje, že pokud si jezdci udrží současnou formu, mohou v závěru sezóny předběhnout Force Indii v boji o šesté místo v Poháru konstruktérů.

Po nepříliš úspěšném úvodu sezóny se stáj Sauber v jejím závěru dostala do formy, v posledních čtyřech závodech zaznamenali jezdci švýcarského týmu osmatřicet bodů.

To stáji pomohlo stáhnout náskok týmu Force India na šestém místě v Poháru konstruktérů na 17 bodů, což ještě dává Sauberu možnost se v závěru sezóny před indický tým dostat.

„Máme tu ještě velký prostor pro zlepšení, pokud budeme všichni pracovat na sto procent a nebudeme dělat zbytečné chyby, můžeme se ještě posunout o něco výše,“ nechala se slyšet šéfka Sauber Monisha Kaltenborn.

Prvních mistrovských bodů v letošní sezóně se dočkal i nováček Esteban Gutiérrez, který ve Velké ceně Japonska dojel sedmý. Kaltenborn mexického závodníka pochválila a věří, že nyní splatí důvěru, kterou do něj celý tým vložil.

„Viděli jsme u něj v několika posledních závodech velký pokrok, měl opravdu drsný vstup do sezóny, ale v posledních závodech jasně ukazuje, že je mužem na správném místě. Byl po první polovině sezóny hodně kritizovaný, nyní snad všem dokázal, že opravdu má na to jezdit ve Formuli 1,“ dodala.

Sdílejte na:
Zavřít