Sauber má stále finanční problémy, šéfka týmu žádá trpělivost

Sauber má stále finanční problémy, šéfka týmu žádá trpělivost

Z tábora stáje Sauber letos nepřichází příliš pozitivní zprávy. Tým trápí finanční problémy, které se podepisují i na výkonnosti. Šéfka týmu Monisha Kaltenbornová žádá fanoušky o trpělivost.

Už dvakrát se v médiích objevila informace, že švýcarský tým včas nevyplatil mzdy svým zaměstnancům. Stáji se navíc nedaří ani po závodní stránce. Sauber v prvních třech závodech nedosáhl na mistrovské body, dosavadním maximem bylo třinácté místo Marcuse Ericssona v Bahrajnu.

Šéfka týmu Monisha Kaltenbornová uznává, že finanční problémy stáje a slabá výkonnost vozu spolu jdou ruku v ruce. „Máme nyní problémy a situace pro nás není nejlepší. Snažíme se ale tvrdě pracovat a plánujeme velké změny. Chceme poprosit naše fanoušky, aby byli trpěliví, jen tak společně dokážeme překonat toto těžké období.“

Kaltenbornová přiznává, že Sauber letos nepřijde s žádným masivním upgradem svého vozu, spíše se chce soustředit na rok následující. „Musíme nyní pracovat s tím, co máme. Vůz pro rok 2016 zatím nepředvedl svůj plný potenciál, čehož chceme ve zbytku tohoto ročníku dosáhnout,“ dodala.

Zlom by možná mohl přijít o následujícím závodním víkendu v Rusku. Ani v loňském roce neměl Sauber příliš konkurenční vůz, brazilský závodník Felipe Nasr ale na okruhu v Sochi dosáhl na šestou příčku. Zásadně mu k tomu ale pomohla kolize Bottase s Räikkönenem.

Sdílejte na:
Zavřít