Sauber: Investice do příštího roku jsou pro malé týmy velkým problémem

Sauber: Investice do příštího roku jsou pro malé týmy velkým problémem

Menší týmy Formule 1 mají problémy vyrovnat se s extra náklady na vývoj pro příští rok, říká manažer týmu Sauber Beat Zehnder.

Na příští rok platí dohoda o drastické změně vzhledu vozů, mezi něž patří širší pneumatiky, křídla i šasi, společně s většími difuzory. Týmy tak musí rozdělit své zdroje, aby zajistili, že svým rivalům nedopřejí náskok.

To je dle Zehndera obrovské finanční břímě pro tým, který už nyní strádá.

„Byli jsme i v příjemnějších situacích,“ řekl. „Máme finanční potíže, což není tajemstvím, ale dobrá zpráva je, že tu pořád jsme.“

„Tvrdě pracujeme na vyřešení všech problémů, ale není to jednoduché. Náklady na příští rok jsou masivní a sponzoři a příjem od Bernieho Ecclestona to momentálně zkrátka nedokáží pokrýt.“

Sauber tento týden potvrdil, že se nezúčastní testů po Velké ceně Španělska. Veškeré své upgrady už představí během závodního víkendu a tudíž je pro něj tento test jenom velkým zbytečným výdajem. Tým také potvrdil, že výplaty zaměstnanců byly pozdrženy a to ne jenom jednou. Nedostatek naposledy dokázal vyrovnat zásah jednoho ze sponzorů.

„Finanční dopad pro rok 2017 je masivní a pro malý tým jako Sauber je to hodně obtížná doba.“

Sauber se potácí ve finančních potížích různé závažnosti už několik posledních sezón. Letos se dokonce i pochybovalo o tom, že tým nastoupí do Velké ceny Číny.

Sdílejte na:
Zavřít