Sauber budou v příštím roce pohánět motory Ferrari, pro další léta je ve hře Honda

Sauber budou v příštím roce pohánět motory Ferrari, pro další léta je ve hře Honda

Vozy týmu Sauber budou v příštím roce pohánět letošní motory Ferrari, potvrdila to šéfka stáje Monisha Kaltenborn. Pro další ročníky je ve hře spolupráce s Hondou.

„Mohu oficiálně potvrdit, že v příštím roce budeme používat letošní pohonnou jednotku Ferrari,“ uvedla Monisha Kaltenborn před startem závodního víkendu na japonské Suzuce. „Je to strategické rozhodnutí, chceme se v příštím roce soustředit na vývoj našeho vozu, podvozku a dalších proporcí. Díky spolupráci s Ferrari nám odpadají starosti s pohonnými jednotkami.“

Stáj Sauber stále čeká na první mistrovský bod v letošní sezoně. Je jediným týmem, který zatím nebodoval a pokud se mu to do konce letošního ročníku nepodaří, skončí poslední. Lépe je na tom i Manor, který zásluhou Pascala Wehrleina vybojoval jeden bodík na rakouském Red Bull Ringu.

„Naši inženýři jsou přesvědčeni, že nevýhodu v podobě rok staré pohonné jednotky jsme schopni kompenzovat vývojem šasi,“ uvádí dále Kaltenborn. Rok starý motor v letošní sezoně používá pouze Toro Rosso, které na to doplácí zejména v závěru ročníku, kdy na stále se zlepšující konkurenci přestává stačit.

Auto Motor und Sport také spekuluje o tom, že od roku 2018 by Sauber mohl navázat spolupráci s Hondou. Šéfka týmu dodala, že jsou otevřeni novým myšlenkám.

Sdílejte na:
Zavřít