Šasi nového vozu Manoru prošlo crash testy FIA

Šasi nového vozu Manoru prošlo crash testy FIA

Manor potvrdil, že jejich vůz pro rok 2016 prošel povinnými crash testy FIA, takže má zelenou k účasti v předsezonních testech.

Oproti minulému roku to pro tým před sezonou vypadá slibně. Touto dobou minulý rok ještě nebylo jasné, zda vůbec tým ve sportu uvidíme, prošvihl všechny tři testy a ani v Austrálii nebyl schopen vypravit na trať ani jedno auto.

„Dnes jsme dokončili náš poslední crash test, takže nyní máme kompletně homologované šasi pro příští rok. Další zastávkou je první test v Barceloně,“ zveřejnil dnes tým na svém Twitteru.

S Manorem to vskutku vypadá velmi dobře. Pro sezonu 2016 si dokázal zajistit aktuální pohonnou jednotku od Mercedesu, převodovku od Williamsu, dokázal získat do svého týmu Dave Ryana do role závodního ředitele a nedávno tým oznámil i příchod zkušeného návrháře z Ferrari Nikolase Tombazise, který nastoupí do role hlavního aerodynamika.

Manor je teprve druhým týmem, který potvrdil splnění všech testů FIA, tím prvním byl minulý týden očekávaný nováček Haas F1 Team. Ten to potvrdil taktéž prostřednictvím Twitteru. Haas má ale návrh svého šasi od Dallary, která například tvořila vozy pro HRT. Manor si svůj vůz staví zcela sám.

Můžeme očekávat, že i zbytek týmů oznámí splnění testů v dohledné době. Dlouho by nemělo trvat ani čekání na první odhalený vůz pro příští sezonu. První testy pak začínají 22. února.

Sdílejte na:
Zavřít