Sainz se zlobí: Virtuální safety car je naprosto zbytečný

Sainz se zlobí: Virtuální safety car je naprosto zbytečný

Carlos Sainz se po posledním závodním víkendu v Sepangu ostře pustil do kritiky virtuálního safety caru. Podle španělského závodníka je toto zbytečná novinka, kterou Formule 1 vůbec nepotřebuje.

Pilot stáje Toro Rosso se domnívá, že nová funkce v podobě virtuálního safety caru dává výhodu závodníkům na čele, ti ve středu startovního pole jsou podle něj naopak v nevýhodě. A španělský pilot ví o čem mluví, vždyť virtuální safety car byl během posledního závodu v Malajsii „povolán“ hned třikrát.

„Podle mého názoru je virtuální safety car zbytečný. Nelíbí se mi to a ani mě nebaví, když je nasazený,“ vysvětlil Carlos Sainz, který na tuto novinku během závodu v Malajsii doplatil. „Protože když bojujete ve středu startovního pole, vždycky budete preferovat výjezd klasického safety caru, díky kterému se celé startovní pole sjede k sobě.“

„Plní to svůj účel, závodníci si hrají se zahřátím svých pneumatik, mohou si vytvořit výhodu před zastávkou v boxech nebo naopak vytvořit nevýhodné podmínky pro všechny ostatní. Nemyslím si, že je to něco, co Formuli 1 prospívá, ale samozřejmě je to jen můj názor,“ rozhovořil se španělský pilot.

Sainz tak připustil, že virtuální safety car vyhovuje závodníkům na prvních místech, protože nepřijdou o svůj náskok. Pro ty bojující ve středu startovného pole to ovšem tak výhodné není. Pilot Toro Rosso dokončil poslední závod v Sepangu na jedenáctém místě, první nebodované příčce.

Sdílejte na:
Zavřít