Sainz odstartuje do závodu v Monaku z boxové uličky

Sainz odstartuje do závodu v Monaku z boxové uličky

Nováček Carlos Sainz jr. mohl do závodu v ulicích Monte Carla startovat z osmé příčky, přehlédl ale povinnost vážení svého vozu a přišel trest. Do závodu vyjede z boxové uličky.

Španělskému jezdci se v Monaku dařilo celý závodní víkend, vše vyvrcholilo osmým místem v závěrečné části kvalifikace, o které ale o několik hodin později přišel a po vlastní chybě musí startovat z boxové uličky.

„Jezdci se nepodařilo zastavit na povinné vážení po první části kvalifikace, vše mu bylo signalizováno červeným semaforem,“ stojí v oficiálním prohlášení sportovních komisařů. „Vůz nebyl dopraven do garáže FIA a práce tak nemohla být provedena. V souladu s pravidly tak jezdec musí odstartovat do závodu z boxové uličky.“

Sainz se po kvalifikaci nechal slyšet, že semafor zahlédl pozdě. Nyní na něj čeká velká výzva. Na okruhu, kde je velmi obtížné předjíždět, se bude muset prodírat kupředu celým startovním polem.

Stájový kolega Max Verstappen byl v kvalifikaci desátý, díky odsunu stájového kolegy ale odstartuje z pozice deváté. „S desátým místem opravdu nejsem spokojený,“ řekl Nizozemec po kvalifikaci. „V mé závěrečné jízdě se něco pokazilo. Na nové sadě pneumatik jsem dokázal být jen o malinko rychlejší. Nevím přesně, co se stalo,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít