S vozem je něco špatně, stěžuje si po pátku Button

S vozem je něco špatně, stěžuje si po pátku Button

Jenson Button se po prvních jízdách v Japonsku domnívá, že s jeho vozem není něco v pořádku. Pro Hondu tak domácí závodní víkend nezačíná zcela podle představ.

Během prvního pátečního tréninku bojoval Jenson Button v poklidném středu startovního pole, to se však jednalo o kvalifikační simulaci. Odpolední jízda už probíhala o něco hůře a dlouhý stint nevyšel britskému jezdci zcela podle představ. Jeho maximem nakonec bylo až šestnácté místo.

„Myslím si, že celý dnešní den probíhal dobře,“ uvedl šampion z roku 2009. „Naše rychlost na jedno kolo nebyla špatná, rozdíly ve středu startovního pole jsou minimální. Sedmého a šestnáctého závodníka dělí 0,4 sekundy,“ připomněl pilot stáje McLaren, kterou pohání motory Honda. A právě ty se o tomto víkendu představí před domácím publikem.

„Jízda na dlouhou vzdálenost nám činí problém a musíme jej co nejdříve vyřešit. Za normálních okolností je to moje silná stránek, ale dnes bylo nejspíše něco špatně s vozem a my musíme přijít na to, o co se jednalo,“ popisuje dále Button, který doufá, že závod na Suzuce ovlivní i počasí. To by McLarenu pochopitelně hrálo do karet. „Byl bych rád, kdybychom se dočkali deště. Je to naše jediná šance k tomu, abychom tu vybojovali opravdu skvělý výsledek,“ dodal realisticky.

Sdílejte na:
Zavřít