S Vettelem máme přátelské souboje, říká Räikkönen

S Vettelem máme přátelské souboje, říká Räikkönen

I když se na závodní dráze často potkávají ve velmi drsných soubojích, Kimi Räikkönen o svém novém stájovém kolegovi tvrdí, že mají přátelský vztah.

V prvních čtyřech závodech letošní sezóny dokázala nová tvář Ferrari Sebastian Vettel kolegu Kimiho Räikkönena porazit hned třikrát, včetně Velké ceny Malajsie, kde se Němec radoval z prvního vítězství od roku 2013.

Finský pilot měl smolný start do sezóny, svou sílu ale ukázal v posledním závodě v Bahrajnu, kde obsadil druhou příčku, zatímco Vettel skončil až pátý. Pro Ferrari je to oproti předchozímu roku výrazné zlepšení. V loňské sezóně se italská stáj na stupně vítězů dostala pouze dvakrát.

„Atmosféra v týmu je nyní skvělá. Snažíme se Ferrari dostat na vítěznou vlnu každý závodní víkend,“ řekl Räikkönen v rozhovoru pro CNN. „Navzájem se známe, je to v pohodě chlap a je snadné vzájemně spolupracovat. Není mezi námi žádná politika, pokud je něco špatně, můžeme za sebou přijít a vše si vyříkat,“ pochvaluje si finský pilot spolupráci s novým parťákem.

„Snažíme se porazit jeden druhého, ale je to přátelský souboj a pro tým je to skvělé,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít