Rozhovor se Sebastianem Vettelem

Rozhovor se Sebastianem Vettelem

Úřadující mistr světa mluvil v rozhovoru pro oficiální stránky Formule 1 o tom, jaké je vítězství na domácí trati i o svém budoucím kolegovi.

Sebastiane, jaký je to pocit konečně zvítězit na domácí půdě?

Bylo to fantastické. Slyšel jsem fanoušky, kteří křičeli mé jméno i přes hluk motoru. Všude byly transparenty s mým jménem a mé fotografie. Byl to nezapomenutelný pocit. Celý víkend se nám skvěle vydařil. Takové podmínky, jaké byly v Německu, se opakují snad jednou za deset let (smích).

Měl jsi někdy během závodu pocit, že nevyhraješ? U konce jsi měl velmi blízko Kimiho.

Vítězství nelze nikdy předvídat. Lidé zvenčí nemohou vidět, jaký malinký rozdíl je mezi skvěle odjetým kolem a fatální chybou. Proto mohli mít pocit, že jsem jel svůj závod. Výsledek byl velmi těsný. Hlavně u konce byl Kimi rychlejší než já, ale naštěstí ne o tolik. Doma mám kalendář s jednotlivými podniky sezóny. Konečně si mohu odškrtnout Německo, ale nemyslete si, že se zde nechystám vyhrát i příští rok (smích).

Měli jste během závodu nějaké problémy?

Asi v polovině závodu mi odešlo KERS. To byla zrovna doba, kdy jsem měl hned za sebou Romaina Grosjeana. Naštěstí se nám podařilo KERS znovu oživit a Grosjean mě nestačil předjet.

Byla chvíle, kdy byl na trati safety car rozdíl mezi tebou a Grosjeanem pouze 1,5 sekundy. Co jsi měl v ten moment v hlavě?

Měl jsem především štěstí, že se nám podařilo obnovit systém KERS a dobře odstartovat po odjetí safety caru. Bez KERS by to dopadlo jinak.

Jaké to bylo, když jsi zjistil, že máš za sebou Kimiho a ne Romaina?

Překvapilo mě to. Zrcátka našich vozů nejsou v HD kvalitě, takže jsem nemohl poznat, kdo přesně je za mnou. Až můj závodní inženýr Rocky mi řekl, že se Kimi dostal přes Grosjeana a bude útočit na mě.

Jaký to byl pocit, když se Kimi, který bude možná příští rok tvůj týmový kolega, pokoušel vyhrát tvůj domácí závod a předjet tě?

Nevadilo by mi, když by můj domácí závod vyhrál můj budoucí týmový kolega. Ve hře jsou ale také oba piloti Toro Rosso, takže nemůžeme vědět, kdo to na konec bude.

Poradce Red Bullu Helmut Marko prozradil, že rozhodnutí o tvém kolegovi padne na konci léta. Chtěl bys raději pozdější rozhodnutí?

Není to moje věc, takže mi to je jedno. Nevadilo by mi, když bych znal svého kolegu již na konci léta.

Další zastávkou Formule 1 je Budapešť, kde jsou v záloze nové pneumatiky. Jak důležitá bude v tomto směru zkušenost ze Silverstone?

Doufejme, že se to obejde bez problémů. Já nebo Mark musíme najezdit hodně kol v trénincích, aby se získala potřebná data. Uvidíme.

Ani v Maďarsku jsi nikdy nevyrál. Jak moc si chceš odškrtnout i tento podnik?

Velmi rád bych zde samozřejmě zvítězil. V Maďarsku míváme obvykle dobré závody a tuším, že to byl rok 2010, kdy jsem zde málem vyhrál. Bohužel jsem měl tehdy nehodu za safety carem a klesl na třetí pozici. Již tedy vím, jak to v Maďarsku vypadá na stupních vítězů, ale ještě nevím, jak zde chutná vítězství (smích).

Sdílejte na:
Zavřít