Fan-store.cz

Rozhovor s Fernandem Alonsem, který vysvětlil důvody svého odchodu z Ferrari

Rozhovor s Fernandem Alonsem, který vysvětlil důvody svého odchodu z Ferrari

Není již žádným tajemstvím, že nadcházející Velká cena Abú Dhabí bude pro španělského závodníka Fernanda Alonsa poslední v barvách stáje Ferrari. Ted Kravitz ze Sky Sports F1 dvojnásobného mistra světa exkluzivně vyzpovídal a položil pilotovi několik zajímavých otázek týkajících se jeho odchodu z italského týmu.

Vždy jste mluvil o tom, že máte rád závodění a vítězení svozem Ferrari, co se tedy změnilo?

Fernando Alonso: „V tomto ohledu si stále myslím to samé. Ferrari je jednoznačně výjimečný tým a vítězit s vozem Ferrari je jedinečný pocit. Vyhrát šampionát s touto stájí by pro mě bylo mnohem cennější než kdekoliv jinde.

Ale po pěti letech je již čas jít dál. Je to pro mě tak akorát. Podíváme-li se do budoucnosti, na vyhlídky a směr, kterým se celá situace vyvíjela, tak věřím, že mě Ferrari pochopí.

Chci všem v týmu ještě jednou veřejně poděkovat, nyní je ale čas najít novou výzvu. Zároveň ale přeji Ferrari jen to nejlepší do budoucna, protože je to tým, ve kterém jsem si za pět let vybudoval velké množství dobrých vztahů a atmosféra uvnitř stáje byla opravdu dobrá.“

Mluvíte o dobré atmosféře uvnitř týmu, takže to byl vůz, který vám nevyhovoval, nebo v tom bylo něco jiného? Rozhodovaly o vašem odchodu také situace kolem Montezemola a Domenicaliho?

Fernando Alonso: „Na konci každého dne jste závodníkem stáje Ferrari a je úplně jedno, kdo je váš šéf, nebo kdo je prezident celého týmu. Samozřejmě, že v nějakém Ferrari jsem začínal a jiné Ferrari je tu nyní, protože za tu dobu se hodně věcí změnilo.

Ale na konci dne jsem byl vždy hrdý na to, že jsem mohl nosit týmové tričko a bylo jedno, jestli jsem v závodě skončil třetí, čtvrtý nebo pátý, nezáleželo na tom. Stále jsem byl jezdcem Ferrari a byl to skutečně výjimečný pocit, který jsem mohl zažít. Bylo to pět skvělých let na které jsem opravdu pyšný. Chci ale znovu začít vyhrávat a proto nyní hledám novou výzvu.“

Může být pro Ferrari v příští sezoně problémem fakt, že pro stáj budou závodit jezdci, kteří byli v letošním roce celkem snadno poráženi svými stájovými kolegy ve stejných vozech?

Ferando Alonso: „Myslím, že je to opravdu dobrá otázka na nedělní odpoledne pro Marca Mattiacciho.“

Zdroj: Ted Kravitz / Sky Sports F1

Sdílejte na: