Fan-store.cz

Rossi věří, že si sedačku u Manoru udrží i příští rok

Rossi věří, že si sedačku u Manoru udrží i příští rok

Alexander Rossi si věří a myslí si, že je na dobré cestě k tomu, aby získal smlouvu s Manorem také pro příští rok díky tomu, že ve většině závodů, do kterých letos nastoupil, dokázal porazit týmového kolegu Willa Stevense a v domácí VC v Austinu dojel dokonce dvanáctý.

Američan se svého debutu dočkal po dlouhém čekání letos v Singapuru, kde ihned dokázal vybojovat čtrnácté místo, zatímco jeho kolega Stevens skončil o pozici za ním. O pozici za Rossim skončil Stevens také v ostatních závodech s výjimkou Brazílie, kde si pořadí prohodili a USA, kde Stevens cíl vůbec nespatřil zatímco Rossi vybojoval nejlepší výsledek Manoru v letošní sezóně – již zmíněné dvanácté místo.

Rossi si je proto jistý, že pro zisk závodní sedačky pro příští sezónu udělal vše, co mohl: „Samozřejmě není vůbec jednoduché naskočit do kolotoče Formule 1, když už jsou tři čtvrtiny ročníku pryč, ale myslím, že jsem to zvládl. Konstantně se mi dařilo dojíždět před týmovým kolegou a to za různých situací, podmínek a na různých okruzích. To je pozitivní.

„Samozřejmě mám pokoru a pořád se dívám za sebe a říkám si, že jsem spoustu věcí mohl udělat lépe, ale pokud se na to podívám zvenku, tak si myslím, že je jasné, že jsem dokázal, že mám na to, abych jezdil ve Formuli 1 a poměřoval se se soupeři těchto kvalit. Co se týče mých šancí, tak jsem sebevědomý. Jak jsem již řekl, udělal jsem výbornou práci a vytěžil jsem z vozu maximum, abych zvýšil své šance bojovat o co nejlepší pozice,“ říká sebevědomí Američan.

Rossi letos navíc závodil také v GP2, kde byly jeho výsledky také více než slušné a ziskem tří vítězství si zajistil druhé místo v šampionátu, do jehož konce ještě chybí závěrečný závod: „Myslím, že v součtu mých výkonů v GP2 a F1 je má pozice pro příští rok opravdu silná. Má pozice letos byla šťastná v tom, že jsem nebyl jen v Manoru, ale měl jsem možnost závodit také v GP2, kde jsem dostal konkurenceschopný vůz a mohl jsem tak také ukázat, že mám schopnosti, které potřebujete k výhrám.“

„Nikdy jsem nečekal, že bych mohl prožít takovou sezónu jaká byla ta letošní, takže jsem opravdu vděčný oběma týmům a jsem šťastný za všechny zkušenosti, které jsem letos získal. Samozřejmě mi ani tohle nezajišťuje místo pro příští rok, protože tady o dvě místa (pozn. redakce: s výjimkou Manoru už jsou všechny sedačky rozebrané) bojuje hrozně moc jezdců. Já však už mám s týmem dobrý vztah a nasbíral jsem také zkušenosti, které teď mohu nabídnout,“ věří Rossi.

 

Sdílejte na: