Rossi se vrátí k Manoru jako rezervní pilot

Rossi se vrátí k Manoru jako rezervní pilot

Jako rezervní jezdec bude Alexander Rossi působit v týmu Manor Racing, za který v loňské sezoně odjel pět závodů.

Americký závodník Alexander Rossi odjel v loňské sezoně za stáj Manor pět z posledních sedmi velkých cen. I když jeho maximem bylo dvanácté místo v domácím závodě, kontraktu pro letošní rok se nedočkal. Tým z chvostu startovního pole angažoval dva nováčky – Pascala Wehrleina a Ria Haryanta.

Rossi bude v letošním roce působit v zámořské závodní sérii IndyCar. Stáj Manor si ale na post rezervního pilota přála někoho perspektivního a zkušeného. Proto se rozhodla znovu navázat spolupráci s Alexanderem Rossim, který v týmu působil už v loňském roce.

„Jsme velmi rádi, že Alex je naším rezervním jezdcem,“ uvedl Dave Ryan, závodní ředitel týmu Manor Racing. „Potřebujeme závodníka, který má potenciál nám pomoci s vývojem nového vozu. Alex má ve Formuli 1 rozdělanou práci. V loňském roce předvedl několik skvělých výkonů a je vysoce hodnocenou položkou na seznamu našeho týmu. Jsme přesvědčeni, že pro tuto roli je to ten pravý,“ dodal Ryan.

Manor byl v posledních letech ve startovním poli Formule 1 spíše do počtu. Po reorganizaci týmu a nové spolupráci s Mercedesem, který týmu bude dodávat pohonné jednotky, by se v roce 2016 tento malý tým mohl dočkat lepších časů.

Sdílejte na:
Zavřít