Rosbergovi k titulu stačí už jen druhá místa. S takovou taktikou se však nespokojí

Rosbergovi k titulu stačí už jen druhá místa. S takovou taktikou se však nespokojí

Vítězstvím v Japonsku se Nico Rosberg dostal do komfortní situace. Aby získal mistrovský titul, stačí mu ve zbylých čtyřech závodech dojet pokaždé druhý. Takovou taktiku však německý jezdec nehodlá volit, i nadále chce bojovat o vítězství.

Mercedes si na japonské Suzuce zajistil zisk vítězství v šampionátu jezdců a Nico Rosberg se rapidně přiblížil k zisku svého prvního mistrovského titulu. Aby o vedení v posledních čtyřech závodech tohoto ročníku nepřišel, stačilo by mu, aby všechny velké ceny skončil na druhém místě. I kdyby Lewis Hamilton všechny podniky vyhrál, nebude mu to stačit. Aktuální náskok německého jezdce je 33 bodů.

„Budu se snažit, aby vše fungovalo správně a já tímto tempem pokračoval i v dalších závodech,“ řekl po vítězství v Japonsku Rosberg. „Neustále se chci snažit vyhrávat závody. Nechci začít kalkulovat nebo sbírat pouze druhá místa.“

„Jsem si moc dobře vědom toho, že mám náskok 33 mistrovských bodů. Je to rozhodně lepší, než kdyby situace byla opačná,“ řekl dále pilot Mercedesu, který si však uvědomuje, že Hamilton se jen tak nezdá. Stále má velkou šanci na to, aby situaci otočil ve svůj prospěch a nakonec by se z titulu mohl radovat on. Má velkou motivaci, vždyť by to byl jeho už čtvrtý triumf v šampionátu, třetí v řadě a s Mercedesem.

„Rozhodně se neobávám, že by Lewis tenhle souboj vzdal. Je to velký bojovník a bude se snažit do poslední možné chvíle,“ dodal Nico Rosberg.

Zveřejnil(a) MERCEDES AMG PETRONAS dne 9. říjen 2016

Sdílejte na:
Zavřít