Rosberg: Za Mercedes chci závodit ještě mnoho let

Rosberg: Za Mercedes chci závodit ještě mnoho let

Lídr šampionátu Nico Rosberg se nechal slyšet, že s týmem Mercedes by rád spolupracoval i v příštích letech. Zároveň uvedl, že jednání o smlouvě pro rok 2017 jej nyní příliš netrápí.

V posledních týdnech se z různých zdrojů objevilo hned několik spekulací o tom, že by německý závodník mohl v příštím roce zamířit do Ferrari, kde by nahradil Kimiho Räikkönena. Vítěz čtyř letošních závodů ale celou věc odmítá a tvrdí, že v Mercedesu je spokojený. Se stříbrným šípem chce navíc závodit i v dalších letech.

Start Nica Rosberga do letošní sezony byl skutečně povedený, čtyři první závody tohoto ročníku vyhrál. Ve Španělsku pak po kolizi se stájovým kolegou v úvodu velké ceny musel odstoupit a v Monaku po nevýrazné jízdě skončil sedmý. I tak je ale nadále na čele šampionátu jezdců s velkým náskokem na stájového kolegu Lewise Hamiltona.

„Není to něco, co bych řešil už před závodem v Monaku a řešit to nebudu ani po něm,“ komentoval Rosberg situaci ohledně nového kontraktu. „Jsem v Mercedesu spokojený a pokud bude i tým spokojený se mnou, čeká nás ještě mnoho úspěšných let spolupráce,“ řekl dále německý závodní, syn pilota Kekeho.

Lewis Hamilton má několikaletý kontrakt již zajištěn. Vedení Mercedesu by si po vítězné šňůře Nica Rosberga jistě rádo pojistilo i jeho. S největší pravděpodobností se ale rozuzlení dočkáme nejdříve během prázdninové přestávky.

Sdílejte na:
Zavřít