Rosberg: Vyhráno nemáme, tempo vývoje ještě bude šílené

Rosberg: Vyhráno nemáme, tempo vývoje ještě bude šílené

Podle Nica Rosberga ještě jeho tým zdaleka nemá vyhráno. Pro konečné pořadí prý letos nebude nejdůležitější forma na začátku sezóny, ale hlavně vývoj vozu.

Mercedes vlétl do sezóny jako kometa a vyhrál všechny čtyři závody. Díky tomu je v čele šampionátu Nico Rosberg a to jen čtyři body před vítězem tří velkých cen Lewisem Hamiltonem. Za duem jezdců Mercedesu je propastná mezera přes třicet bodů. Ještě lepší je přirozeně pozice Mercedesu v poháru konstruktérů.

„Letos to jsou hlavně dostihy ve vyvíjení vozu. Je to daleko extrémnější než v jiných letech, protože se změnilo hodně důležitých pravidel. Když jsou pravidla nová, jde vývoj dopředu opravdu rychle, protože je pořád co objevovat a co zlepšovat,“ vysvětluje Nico Rosberg proč zatím nemá jeho tým vyhráno.

„Časem se vývoj určitě zpomalí, ale nyní běží dopředu opravdu rychle, proto mají stále týmy jako Ferrari nebo Red Bull šanci na titul. Je velmi důležité, abychom naše monoposty rychle vyvíjeli a udrželi tak náš náskok. Šance nás dohnat je pro týmy za námi mnohem větší, než kdybychom byli ve stejné situaci například před rokem,“ porovnává lídr šampionátu.

„Bude velmi těžké se udržet v pozici, ve které jsme, ale nic jiného nemůže být naším cílem. Nastavili jsme si laťku hodně vysoko a to je dobře,“ uzavírá německý jezdec.

Sdílejte na:
Zavřít