Fan-store.cz

Rosberg: Určitě se můžu stát mistrem světa

Rosberg: Určitě se můžu stát mistrem světa

Nico Rosberg věří, že v nadcházející sezóně dokáže porazit týmového kolegu a stane se mistrem světa. Mercedes by měl podle vícemistra světa nadále udržet dominantní pozici z loňské sezóny.

Nico Rosberg v loňské sezóně bojoval o titul až do posledního závodu, který se mu však hrubě nepovedl a skončil až na 14. místě (celkem to byl teprve třetí závod sezóny, ve kterém nezískal pódiové umístění). Na Hamiltona tak v důsledku dvojitých bodů nakonec ztratil 67 bodů. Toto číslo však vůbec neodpovídá vyrovnanosti této dvojice, která se celý rok přetahovala o první místo a pořadí si několikrát prohodila. 

„Podíval jsem se na loňskou sezónu znovu v klidu a snažil jsem se její průběh co možná nejlépe zanalyzovat. Zjistil jsem, že musím najít ještě několik málo zlepšení, ale věřím, že se mi to může podařit,“ říká muž, který v loňské sezóně dokázal vyhrát pět závodů oproti Hamiltonovým jedenácti vítězstvím. Rosberg však dokázal body sbírat stabilněji a v boji se tak držel i s polovičním počtem trofejí.

„Byl jsem velmi blízko a věřím, že tu mezeru dokážu vymazat. Stačí se posunout o malý krůček nahoru a bude to další výborná sezóna. Jsem absolutně přesvědčený, že na minulou sezónu dokážu navázat,“ říká sebevědomě Nico Rosberg, který zatím v kariéře dokázal opanovat osm závodů.

Rosberg tvrdí, že velmi důležité bude, aby se dokázal zlepšit v kvalifikacích. Dále se chce Němec soustředit na závody, ve kterých na svého týmového kolegu výrazně ztrácel: „Už v sobotu můžete získat obrovskou výhodu. Pokud se mi bude dařit v kvalifikacích a budu se častěji umisťovat před Lewisem, budu mít obrovskou výhodu. Je tady pár drobností, které musím dělat lépe, abych ho udržel za sebou a pak už bude stačit najít ve voze v závodech o trochu více výkonu.“

Rosberg se vrátil také k incidentu z loňského Spa, kde způsobil kolizi s Hamiltonem, po které musel Brit odstoupit zatímco sám Rosberg si dojel pro druhé místo. Němec se následně musel Hamiltonovi veřejně omluvit.

„Minulost jsem bez výhrad přijal a vyrovnal jsem se s tím, tým za rozhodnutí nechat mě se omluvit rozhodně nijak nekritizuji. V těchto těžkých momentech se můžete nejvíce naučit a přesně to jsem udělal. Ve Spa jsem se naučil zvládat velké výzvy. Ve sportu se těmto těžkým situacím nemůžete vyhnout. Jediné, co se s tím dá dělat, je přecházet je s větším klidem,“ říká Rosberg.

Závodník z německého Wiesbadenu se vyjádřil také k šancím na opakování loňské dominance Mercedesu: „Je jisté, že závodění bude intenzivní. Bude to velká show pro diváky a kvůli tomu jsme tady. Loni jsme dokázali suverénně vyhrávat, což bylo v mnoha ohledech skvělé a doufám, že se nám to bude letos dařit znovu. Myslím, že letos to bude o něco vyrovnanější, proto se musíme ještě více soustředit a hlídat si naše soupeře. Zimní příprava nicméně proběhla v pořádku, takže jsem klidný.“

Sdílejte na: