Rosberg spoléhá na dvojité body v Abu Dhabi

Rosberg spoléhá na dvojité body v Abu Dhabi

Nico Rosberg věří, že bitva o letošní titul mistra světa se odehraje při závodě v Abu Dhabi, díky novému pravidlu o dvojitých bodech.

Rosberg sice vedl šampionát většinu sezony, avšak poté, co jeho týmový kolega a hlavní rival Lewis Hamilton vyhrál čtyři závody po sobě, klesl Rosberg na druhé místo v šampionátu a na Brita nyní ztrácí sedmnáct bodů.

A ačkoliv už zbývají pouze tři velké ceny do konce letošní sezony, vypadá to, že o titulu se rozhodne až v posledním závodě v Abu Dhabi, kde se představí nové pravidlo dvojitých bodů v posledním závodě.

Ačkoliv toto pravidlo nese velmi nelibě jak veřejnost, tak i většina lidí v paddocku, Nico Rosberg nyní k tomuto pravidlu upíná své naděje na zisk titulu.

„Nevzdám svůj boj v šampionátu a budu bojovat až do šachovnicové vlajky v Abu Dhabi,“ řekl Rosberg. K pravidlu o dvojitých bodech s velkým úsměvem dodává: „Miluji toto pravidlo.“

Rosberg má oproti Hamiltonovo devíti pouze čtyři vítězství, ale Němec si je jist, že může zvítězit ve všech třech následujících závodech, počínaje Velkou cenu USA, která se jede tento víkend.

„Vím, že můžu vyhrát každý závod,“ řekl. „Moje taktika se moc nezměnila. Chci se pokusit vyhrát každou velkou cenu a dám do toho vše.“

Bude to však mít velmi těžké – například Austin je trať, kde byl Hamilton zatím pokaždé silný. V roce 2012 zde zvítězil a vloni dojel druhý za Vettelem.

Sdílejte na:
Zavřít