Rosberg: Skvělý start byl pro zisk vítězství klíčový

Rosberg: Skvělý start byl pro zisk vítězství klíčový

Nico Rosberg věří, že povedený start do nedělního závodu v Mexiku byl klíčový pro zisk mexického vítězství.

Nico Rosberg vybojoval v sobotní kvalifikaci čtvrtou pole position v řadě, až tuto ale dokázal přetavit ve vítězství v závodě. Ve dvou případech přišel o první příčku hned v první zatáčce na úkor stájového kolegy Lewise Hamiltona a není divu, že veřejnost očekávala něco podobného i v Mexiku.

Německý pilot si ale počínal mnohem zkušeněji a Hamiltonovi nedal žádnou šanci. Díky precizní jízdě získal své první vítězství od Velké ceny Rakouska. „Bylo to stejné jako vždy. Jen jsem se snažil, aby bylo vše perfektní,“ řekl o povedeném startu Rosberg. „Dnes to vyšlo a já první příčku neztratil. Věřím, že to bylo pro zisk vítězství klíčové a jsem velmi rád.“

V polovině závodu se Mercedes rozhodl ke změně strategie z jedné zastávky u mechaniků na dvě. Lewis Hamilton toto rozhodnutí okamžitě zpochybnil, věřil totiž, že by po první zastávce zvládl dojet až do cíle. I Nico Rosberg po závodě přiznal, že si touto změnou nebyl úplně jistý. „Nebyl jsem s tím moc spokojený, ale chápu, že to pro nás bylo lepší. Zejména po výjezdu safety caru se vyplatilo, že jsme měli čerstvé pneumatiky,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít