Rosberg si zisk pole position hodně užívá

Rosberg si zisk pole position hodně užívá

Tento závodní víkend na belgickém okruhu Spa je pro Nica Rosberga již osmým, ani jednou se na tomto okruhu ale neradoval ze zisku pole position, to se mu povedlo až dnes.

Kolotoč Formule 1 se po třítýdenní letní přestávce znovu vrátil na scénu a Nico Rosberg tak znovu musí bránit svůj náskok v čele šampionátu jezdců, který je aktuálně 11 mistrovských bodů na druhého stájového kolegu Lewise Hamiltona.

Nico Rosberg si po zisku pole position v sobotní kvalifikaci hodně pochvaloval svůj vůz Mercedes, který se podle něj velmi dobře ovládal i za nepříznivých podmínek na závodní dráze. „Zisk pole position je opravdu skvělý, zejména na tomto okruhu, který patří k těm nejlepším v celém závodním kalendáři,“ nechal se po kvalifikačních jízdách slyšet německý pilot.

„Jsem opravdu spokojený, s vozem se mi dnes jelo parádně, společně s inženýry jsme opravdu velmi dobře sladěni, samozřejmě je to ale jen kvalifikaci, dlouhý závod nás čeká až zítra,“ uvědomuje si Rosberg. „Měl jsem opravdu velmi dobrý pocit při projíždění zatáčky Eau Rouge, dařilo se mi tam v několika rychlých kolech, takže si myslím, že hlavně tam se mi povedlo postavit dobrý základ ke konečnému nejrychlejšímu času,“ dodal pilot stáje Mercedes.

Sdílejte na:
Zavřít