Rosberg si nemyslí, že je F1 nudná

Rosberg si nemyslí, že je F1 nudná

Nico Rosberg trvá na tom, že Formule 1 je stále pro fanoušky zajímavá navzdory Sebastianu Vettelovi, který si kráčí rovnou pro čtvrtý titul v řadě.

Vettelův obrovský úspěch zavinil to, že fanoušci jiných týmů začínají zívat a stěžovat si na to, že sledování závodů je nudné. Lewis Hamilton dokonce řekl, že formule fanoušky u televizí uspávala.

Ale druhý pilot Mercedesu Nico Rosberg si myslí, že za Red Bullem Sebastiana Vettela se toho děje pořád dost zajímavého.

„Zapomeňte na to, co se děje vpředu,“ řekl Rosberg na jedné propagační akci v Novém Dillí ve středu. „Vettel tam vpředu může být úplně sám, ale copak nevidíte, co všechno se děje za ním? I boje mezi vozy za ním jsou zajímavé a fanoušci si to užívají, ne?“

Vettel už má titul téměř v kapse, a pokud se mu v Indii podaří dojet do pátého místa, tak už bude titul oficiálně jeho. Nicméně piloti za ním stále bojují o své konečné pozice v šampionátu.

Alonso na druhém místě má náskok 30 bodů na třetího Kimiho Räikkönena, který je pouze 16 bodů před Lewisem Hamiltonem a 29 bodů před druhým Red Bullem Marka Webbera. Nico Rosberg, který vyhrál závody v Monaku a Velké Británii, je nyní na šestém místě, pouze 22 bodů za Webberem.

Mezi konstruktéry je to také velmi těsné, pokud opět nepočítáme Red Bull, který v Indii pravděpodobně také získá titul. Ferrari na druhém místě má náskok pouze 10 bodů před Mercedesem a 33 před Lotusem. Těsné je to také mezi Force Indií a Sauberem.

Sdílejte na:
Zavřít