Rosberg se omluvil Hamiltonovi, týmu i fanouškům

Rosberg se omluvil Hamiltonovi, týmu i fanouškům

Nico Rosberg se ještě jednou omluvil Lewisi Hamiltonovi, týmu Mercedes i všem fanouškům za incident z Velké ceny Belgie, kdy mezi stájovými kolegy došlo ke vzájemné kolizi.

Šéfové stáje Mercedes uspořádali týmovou poradu v Brackley tento pátek a hlavním tématem byl samozřejmě kontroverzní incident z posledního závodu na belgickém okruhu Spa. V oficiálním prohlášení Mercedes potvrdil, že Nico uznal svou odpovědnost za onen incident a omluvil se za omyl v úsudku, který po Grand Prix v Belgii udělal.

Rosberg vše také popsal na sociální síti Facebook. „V několika dnech po Velké ceně Belgie jsem hodně přemýšlel o incidentu ze Spa a samozřejmě jsem o tom mluvil i s týmem,“ napsal na svůj oficiální profil. „Již dříve jsem vyjádřil politování nad celým incidentem, ale po setkání s vedením týmu a Lewisem bych se rád omluvil za omyl v úsudku z mé strany.“

„Pravidlo číslo jedna pro nás jako pro týmové parťáky je to, že spolu vzájemně nesmíme kolidovat, ale přesně to se v posledním závodě stalo. Proto bych se chtěl Lewisovi, celému týmu i všem fanouškům, kteří byly ve Velké ceně Belgie ochuzeni o náš souboj o vítězství.“

„Lewis a já jsme dostali jasné instrukce o tom, jak mezi sebou máme závodit. Jako jezdci máme nějakou zodpovědnost vůči týmu, ale také našim partnerům, kterým chceme pravidelně přinášet jen a pouze čisté závodění. Bereme tuto zodpovědnost velmi vážně,“ napsal dále německý závodník, který aktuálně vede šampionát.

„Těším se na napínavý závěr letošní sezóny, který se jistě odehraje v rámci pravidel, a to až do posledního závodu v Abú Dhabí,“ dodal pilot stáje Mercedes závěrem.

Sdílejte na:
Zavřít