Rosberg: S trochou štěstí zabodujeme

Rosberg: S trochou štěstí zabodujeme

Při hodnocení svého vozu nehýří Nico Rosberg zrovna velkým optimismem, i tak ale věří, že s dobrou strategií pro zítřejší kvalifikaci a nedělní závod může Mercedes dosáhnout na body.

Ačkoli se může zdát, že Mercedesu v závěru sezóny již o tolik nejde, opak je pravdou. Na německý tým se totiž v Poháru konstruktérů nepříjemně dotahuje Sauber, svým náskokem v šampionátu jezdců si nemůže být příliš jistý ani sedmý Nico Rosberg, Romain Grosjean na něj ztrácí pouhé tři body, Felipe Massa pak jen o bod více.

I tak ale Rosberg neztrácí pozitivní myšlení, věří, že s dobrou strategií a trochou štěstí může Mercedes v Abú Dhabí posbírat nějaké body. „Pátek se nám celkem vydařil, podařilo se nám nasbírat nějaká data o voze i pneumatikách, které na tomto okruhu nedostávají tolik zabrat. I tak nám ale stále něco chybí,“ tvrdí Rosberg.

„Pokud v průběhu soboty ještě vyladíme náš vůz a zvolíme pro závod dobrou strategii, snad můžeme pomýšlet na umístění mezi bodovanými jezdci. Máme před sebou ale ještě velký kus práce, takže nesmíme polevit,“ dodal Němec.

Ani stájový kolega Michael Schumacher neměl příliš mnoho důvodů k radosti. „Dnešek bych nazval takovým obyčejným pátkem. Snažili jsme se pracovat s pneumatikami a vyzkoušet několik strategií, naše postavení v odpoledním tréninku je asi realistickým obrazem toho, kde se v současné době Mercedes nachází, snad se to během zítřka zlepší, vždyť závody v Abú Dhabí jsou díky specifickým podmínkám tak vzrušující,“ řekl sedminásobný šampión.

Sdílejte na:
Zavřít