Rosberg prohraného souboje o titul nelituje

Rosberg prohraného souboje o titul nelituje

Nico Rosberg nelituje prohraného souboje o mistrovský titul z letošního roku. Věří, že z podobných situací získá pro další závody co nejvíce zkušeností.

Německý závodník Nico Rosberg přišel o titul v posledním závodě sezony v Abú Dhabí po opravdu skvělém a vyrovnaném souboji se stájovým kolegou Lewisem Hamiltonem, který trval celý rok.

Souboj obou jezdců byl v průběhu celé sezony vyhrocený. Asi nejdrsnější byla situace po Velké ceně Belgie, ze které po kontaktu mezi oběma piloty musel Lewis Hamilton odstoupit. Když pak Rosberg vystoupal na stupně vítězů, byl fanoušky vypískán.

Ale navzdory dobrým i špatným zkušenostem z letošího roku Rosberg ničeho nelituje a věří, že zkušenosti nabrané v roce 2014 využije v letech dalších. „Jsou věci, které bych s odstupem času samozřejmě udělal jinak, ale ničeho nelituji, protože v těžkých časech jsem se toho naučil nejvíce,“ řekl německý pilot stáje Mercedes.

„Bojoval jsem o titul až do samotného konce byla to skvělá zkušenost,“ poznamenal k letošní sezoně.

Devětadvacetiletý závodník již obrátil veškerou svou pozornost na rok 2015, ve kterém se také očekává souboj o titul se stájovým kolegou Lewisem Hamiltonem. „V úterý jsme měli testovací jízdy, takže jsem se už začal soustředit na další rok. Příští rok to bude znovu obrovská výzva. Lewis je nejlepším závodníkem ve startovním poli a opravdu se těším na naše další souboje,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít