Rosberg po testech: Ze získaných dat bude těžit i Lewis

Rosberg po testech: Ze získaných dat bude těžit i Lewis

Z jezdeckého dua stáje Mercedes testuje v rakouském Spielbergu pouze Nico Rosberg. Získaná data ale poslouží oběma pilotům.

Nico Rosberg nahradil ve druhém dni testovacích jízd v Rakousku Pascala Wehrleina a s vozem W06 se s časem 1:09.113 postaral o nejrychlejší kolo celého dne.

Mercedes se během testování zaměřil především na aerodynamické prvky a nastavení vozu. „Rozhodně mi pomůže, že jsem seděl ve voze i dnes, ale Lewis dostane stejná data, takže jsem tu dnes pracoval za nás oba,“ řekl po jízdách Nico Rosberg, vítěz posledního závodu v Rakousku.

„Je to tým, který se toho v takových dnech naučí nejvíc, ale samozřejmě je tu i pár drobností, které mohou pomoci mně, to se vždycky hodí,“ řekl dále pilot Mercedesu.

Po 34 kolech musel Rosberg svůj vůz odstavit kvůli problémům s převodovkou, následně se ale vrátil na závodní dráhu a celkem odjel 117 kol. „Měl jsem problém s převodovkou, ale příliš jsme na tom neprodělali, protože byl čas vše opravit v průběhu obědové pauzy.“

„Byl to intenzivní program, ale stihli jsme všechny předem stanovené plány a naučili se spoustu nových věcí,“ řekl dále Němec, který už vyhlíží nadcházející závodní víkend ve Velké Británii. „Vůz bude dobře připravený, jeho specialitou jsou především rychlé zatáčky, které Silverstone nabízí,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít