Rosberg plánuje s Mercedesem ještě mnoho sezon

Rosberg plánuje s Mercedesem ještě mnoho sezon

Partnerství Nica Rosberga s Mercedesem nebylo vždy úplně ideální, německý závodník ale věří, že s týmem ho čeká ještě mnoho úspěšných ročníku.

Spolupráce Nica Rosberga s týmem Mercedes započala v roce 2010, kdy německý závodník přestoupil do týmu po čtyřech letech u Williamsu. Za tu dobu získal čtrnáct vítězství a v posledních dvou letech také dva tituly vicemistra světa.

Nicméně souboje s Lewisem Hamiltonem nebyly vždy úplně čisté a po několika vzájemných incidentech se začalo spekulovat, že Rosberg, kterému smlouva vyprší na konci letošní sezony, tým opustí. „O své místo nemám strach. Máme skvělé vztahy, což je perfektní. Nemám důvod mít strach o své místo,“ řekl jezdec.

„Čeká nás spoustu dalších let spolupráce. Jsem tu od prvního dne a jsem pyšný na všechno, co se nám za tu dobu povedlo,“ řekl dále Němec, který už netrpělivě vyhlíží další souboje se stájovým kolegou a úřadujícím mistrem světa Hamiltonem. „Těším se na tento souboj. V posledních dvou letech mě porazil a o to větší mám nyní motivaci. Budu bojovat až do konce.“

„Musíme doufat, že (Hamilton) nebude mít znovu tak úžasnou sezonu a nám budou okolnosti hrát více do karet. Věřím ale, že jsem schopen Lewise porazit,“ dodal Rosberg. O pravdivosti jeho slov se můžeme přesvědčit už příští víkend, kdy prvním závodem startuje nová sezona Formule 1.

Sdílejte na:
Zavřít