Rosberg o Rakousku: Největším soupeřem může být Williams

Rosberg o Rakousku: Největším soupeřem může být Williams

Lídr šampionátu všechny překvapil odhadem soupeřů pro následující závod v rakouském Spielbergu. Podle Nica Rosberga totiž hlavním konkurentem Mercedesu může být Williams.

Cíl Nica Rosberga pro následující závodní víkend je jasný. Získat na rakouské půdě třetí vítězství v řadě a navýšit tak náskok na stájového kolegu Lewise Hamiltona na čele šampionátu. Aktuálně oba piloty stříbrných šípů dělí 24 mistrovských bodů. Podle německého závodníka to však nebude snadný úkol, očekává totiž velmi silné protivníky.

„Bude to náročný víkend. Zejména kvůli Williamsu, který nám tu byl už dříve velkým soupeřem,“ řekl Rosberg před startem závodního víkendu. „I tak si myslím, že náš vůz je stále nejlepším autem na startovním roštu a už se nemohu dočkat, až uvidím, čeho budeme schopni právě ve Spielbergu.“

„Získat dvě vítězství na jednom okruhu je trochu zvláštní, kdyby se mi tedy letos povedlo získat to třetí, bylo by to úžasné. Do první zatáčky to není daleko a mé starty v posledních závodech nejsou vůbec špatné. Pokud by se mi zde podařilo dobře kvalifikovat, je tu velká šance na dobrý výsledek. Rozhodně už se na závodní víkend těším,“ dodal německý závodník, který nedávno oslavil jednatřicáté narozeniny.

Sdílejte na:
Zavřít